Wonga wybrała Altar Contact Center

19 październik, 2016

Wonga, znany pożyczkodawca dołączył do grona firm, które wybrały system Altar Contact Center do obsługi swoich klientów.
Wdrożone rozwiązanie pozwala na lepsze zarządzanie kontaktami z klientami i zapewnia zintegrowaną, wielokanałową obsługę (sms, a niebawem również czat oraz wideoczat). Ze względu na fakt, że Wonga stawia dodatkowo na kompleksową obsługę pożyczkobiorcy, w kolejnym etapie wdrożony zostanie Co-surfing, dzięki któremu możliwa będzie wspólna, zdalna praca online konsultanta z zalogowanym klientem w serwisie internetowym.
Klienci wybierają Wonga w dużej mierze dlatego, że od momentu pierwszej wizyty na stronie do spłacenia pożyczki, korzystanie z naszych usług jest bardzo proste, wygodne i oczywiście realizowane w stu procentach zdalnie – mówi Zbigniew Ćwikliński, dyrektor ds. windykacji i obsługi klienta w Wonga Polska. – Posiadanie nowoczesnego systemu, który będzie stanowił wsparcie w rozwoju serwisu online i telefonicznego w kierunku jak największej ergonomii i funkcjonalności dla klienta ma dla nas kluczowe znaczenie.
Wdrożony w Wonga system Altar Contact Center zapewnia pełną integrację kanałów komunikacji, ale też spójne zarządzanie nimi. Obok stabilności, największą zaletą platformy jest szeroki wachlarz funkcjonalności, które istotnie usprawnią kontakt między klientami a konsultantami. Istotnym czynnikiem wyboru tego systemu był również fakt, że z Altar Contact Center korzystają już duże polskie firmy dbające o jakość obsługi, np. Bank Pocztowy, BIK, Lux Med, WSiP.
Rozwiązanie zaczęło działać w Wonga w pierwszej połowie października. Wdrożenie i udostępnienie pełnego wachlarza narzędzi, jakie oferuje system, planowane jest na I kwartał 2017 r. W pierwszym etapie wdrożono funkcjonalności usprawniające pracę konsultantów call center, w tym np. automatyczne oddzwanianie do klientów, którzy rozłączyli się, czekając na konsultantów, a także predictive dialer, podnoszący efektywność pracy. Nowy system rozpoznaje klienta, dzięki czemu konsultant będzie mógł szybciej zająć się jego konkretną sprawą, znając już jej kontekst. W IVR dzwoniący do Wonga będą mogli też wykonać samodzielnie podstawowe operacje. W ramach serwisu samoobsługowego można m.in. zadeklarować termin spłaty zadłużenia lub ocenić poziom usług świadczonych przez Wonga.
W drugim etapie zostaną wdrożone czat i wideoczat, a także logowanie przez IVR. Klient będzie mógł sprawdzić, m.in. saldo pożyczki. Ważną nową funkcjonalnością będzie Co-surfing. Po zalogowaniu do systemu online Wongi, pożyczkobiorca będzie mógł udostępnić konsultantowi widok strony, na której się znajduje i wspólnie z agentem przejść np. przez proces wyboru produktu i uzupełniania formularzy.
To innowacyjne i bardzo przydane narzędzie w przypadku konieczności wsparcia klienta, który ma problemy np. z wypełnieniem wniosku o pożyczkę, ale również w monitoringu ewentualnych błędów – tłumaczy Zbigniew Ćwikliński. – Co ważne,
Co-surfing wdrażany w Wonga obok wygody zapewnia też bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa informacji. Klient ma zagwarantowaną pełną prywatność – konsultant nie widzi pulpitu klienta i nie ma dostępu do zawartości jego komputera.
system call center

śledź nas

pobierz nasze aplikacje

czytaj o nas na portalach branżowych

oglądaj nas

Altar Sp. z o.o. jest dostawcą autorskich systemów informatycznych oraz nowoczesnych rozwiązań dla firm, dostosowanych do ich zróżnicowanych potrzeb, specyfiki branży, w której działają, a także wielkości.

Specjalizujemy się w projektach informatycznych i teleinformatycznych związanych z profesjonalną obsługą klienta masowego. Naszą ofertę tworzą:

  • Systemy Call/ Contact Center
  • Systemy do obsługi rozliczeń klientów masowych
  • Systemy do zarządzania procesami biznesowymi

Swoją ofertę kierujemy głównie do operatorów telekomunikacyjnych, dostawców różnego rodzaju usług masowych, firm działających w sektorach: bankowym, finansowym, ubezpieczeniowym, a także do podmiotów zajmujących się outsourcingiem usług call center.


ul Różana 5, 25-729 Kielce
tel: +48 41 368-35-65, fax: +48 41 366-30-18
info@altar.com.pl